אטרקציות בצפון

אזור הצפון הוא אחד מהאזורים הפופולריים והאהובים ביותר לטיולים וחוויות, ובמיוחד בעונת האביב והקיץ. בתקופה זו ניתן לחזות בנופים עוצרי נשימה הטבולים בירוק, זאת הודות לגשמים הרבים שירדו במהלך החורף והסתיו שהעניקו לצמחייה הרבה באזור כמות מים מספקת לכל העונה החמימה. נוסף על כך, הגשמים מילאו את הנחלים הרבים המצויים בצפון ובכך הוסיפו אטרקציה בצפון נוספת שממנה ניתן ליהנות בזמן הביקור באזור.

אם גם אתם הגעתם לצפון היפיפה כדי לנפוש עם המשפחה או חברים, אלו מספר המלצות מיוחדות של אטרקציות בצפון שאסור לכם לפספס במהלך שהותכם באזור זה.

טיולי ג'יפים חווייתיים

במהלך הנסיעה לצפון ניתן לצפות מבעד לחלון בשטחים הפתוחים הרבים שיש באזור, בשונה מאזורים אחרים בארץ כמו אזור המרכז, בצפון הנוף המרכזי הוא שטחי נוף גדולים ופתוחים עם צמחייה רבה מסביב. שטחים אלו מיוחדים ויפים במיוחד, ולכן מומלץ לחוות גם אותם במהלך הביקור בעזרת טיולי ג'יפים אתגריים ומהנים במיוחד. מכיוון שמדובר על שטחים לא מיושבים שנמצאים בטבע, לא ניתן להגיע אליהם עם רכב רגיל אלא רק עם ג'יפ בעל אבזור מיוחד לנסיעות בשטח.

מסלולי טיול רגליים לכל הגילאים

כאמור, בצפון ישנם שטחי טבע פתוחים ורחבי ידיים רבים. משום כך ניתן למצוא באזור זה מסלולים שונים המיועדים לטיולים רגליים, ואף לטיולי אופניים, יחד עם כל המשפחה ומגוון של אטרקציות לילדים ומבוגרים. מסלולי הטיול מתוחזקים על ידי רשות הטבע והגנים, ולכן כולם יכולים ליהנות משמורות הטבע באזור ולטייל במקום בבטחה ובנוחות. רשות הטבע והגנים מסמנת את כל מסלולי ההליכה בהתאם לרמות הקושי של כל מסלול, כך שהבחירה במסלול מבוקש יכולה להיעשות במעוד מועד ובהתאם לצורך.

ביקור בשווקים ואתרים היסטוריים

לאוהבי התרבות וההיסטוריה מומלץ לא לוותר על ביקור במקומות מיוחדים ויפים באזור הצפון, כמו שווקים ססגוניים או אתרים היסטוריים מרתקים. השוק בעכו העתיקה יעביר את המבקרים בו חוויה אותנטית בלתי נשכחת עם אינספור מראות, ריחות, טעמים וקולות שיזכרו לעוד שנים רבות. המעבר בין סמטאות השוק יעניקו למבקרים הצצה מיוחדת לעיר העתיקה, בה ניתן לראות מבנים ומקומות נוסטלגיים שיחזירו אותם כמה שנים לאחור.

נוסף לשוק המפורסם, מומלץ לבקר גם במצודה המרשימה הממוקמת בעכו. מצודה זו נבנתה בתקופת הצלבנים, ובה ניתן למצוא סימנים היסטוריים לחיים שהיו בתקופה זו כמו חצרות מרווחים, בארות מים, בריכות ששימשו לרחצה או כביסה ואולמות גדולים ששימשו כחדרי אוכל מרכזיים.

סיורי יקבים

למחפשי אטרקציות למבוגרים ובמיוחד לאוהבי היין מומלץ להתרשם ממגוון היקבים הקיימים בצפון. באזור זה ניתן למצוא אינספור יקבים גדולים וקטנים, לכן כדאי לפנות כמה שעות במהלך היום ולעשות סבב בין שלל היקבים ולשמוע את הסיפור המרתק של כל אחד מהם. במהלך הסיור תוכלו לטעום מהיינות המשובחים ביותר, לראות את שטחי הגידול של הענבים, ללמוד על תהליך הפקת היין מתחילתו ועד סופו.

הוספת מאמר לאתר?

פרסום בגוגל פרסום בגוגל