הרחקת יונים

לפני שנתחיל לגלות חלק מהפתרונות הטובים ביותר להרחקת יונים, יהיה מעניין לחלוק אתכם משפט סיני חכם ועתיק. הוא הולך בערך ככה: “אתה לא יכול למנוע מהציפורים להתעוף מעל ראשך, אבל אתה כן יכול למנוע מהן לבנות קן על גג ביתך” . למרות שיש למשפט הזה כמה משמעומיות עמוקות ופילוסופיות עדיין יש לו כמה משמעויות יותר ישומיות בכל הקשור ליונים והרחקת יונים.

הרחקת יונים היא לא בהכרח עניין מסובך כמו שעושים ממנה. הרחקת יונים זה לא ממש מדע טילים. קודם כל, מומלץ להזכיר על במה זו את סכנות היונים ומדוע כל כך חשוב לבצע הרחקת יונים בזמן לפני שיהיה מאוחר מידי. למרות שהמיתוס הכללי לגבי יונים אומר שהם נושאות עימן מחלות, מומחים בתחום חולקים על אמרה זו. היונים עצמן נחשבות לבלתי מזיקות באופן יחסי לעומת הלשלשת שלהן.ץ הלשלשת מכילה כמויות עצומות של חיידקים ומזיקים. שהות של היונים בבית וקינון חופשי שלהם בשטחך הפרטי עלול לגרום להצטברות פסולת רעילה שיכולה לסכן את יושבי הבית.

הנה רשימה קצרה של האמצעים היעלים ביותר לבצע הרחקת יונים בביתך או בשטחך הפרטי:

  • דוקרנים להרחקת היונים – האמצעי הפופולרי ביותר להרחקת יונים. מדובר על דוקרני פלסטיק בדר”כ אשר איש מקצוע מיומן מתקין בביתך. כאשר הדוקרנים פרוסים בצורה חכמה ונבונה, היונים מתקשרות לנחות על גג הבית או באיזור הקינון שלהן עקב הדוקרנים המקשים עליהן להיתפס בנוחות בתקרת הבית. דבר זה גורם להן לרוב להתעופף להן למקום אחר וליצור הרחקת יונים מוצלחת
  • דוחה יונים – אמצעי יעיל להרחקת יונים. הבעיה היא שהוא יכול להיות רעיל עבור חיות מחמד השוהות בבית. לא מומלץ להשתמש בכימקלים להרחקת יונים מבלי להתייעץ במומחה להרחקת יונים.
  • רשתות להרחקת יונים – הרשת גם היא מהווה מכשול פיזי בין היונה לבין איזור הקינון שלה. למרות שהרשת לרוב תהווה פתרון יעיל להרחקת יונים, יש לאכוש מיומנות מתאימה בפרישת והנחת הרשת על מנת ליצור את הרחקת היונים היעילה ביותר. גם פה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני תחילה העבודה בפועל.

הוספת מאמר לאתר?

פרסום בגוגל פרסום בגוגל