מחממי מים

בשלב מסוים נגמרת העונה החמה, הקיץ חולף עובר לו, ומתחיל להיות קר בחוץ. האוויר מתקרר, האדמה מתקררת וגם המים מפסיקים להיות חמים בכמויות שאנו רגילים אליהן מהקיץ, כאשר קולטי השמש מספקים לנו את כל המים החמים שאנו צריכים. יש היום שתי שיטות עיקריות של מחממי מים בחורף, ולכל אחת מן השיטות יש את היתרונות שלה ואת החסרונות, אבל מדובר בשתי שיטות מאוד טובות ויעילות למדי. מחממי מים רגילים יש לנו בכל בית שיש לו דוד שמש, הידוע גם כבוילר.

השיטה הישנה והבטוחה לחימום מים

דוד השמש הוא מיכל גדול עם קיבולת עצומה לקליטת מים, כאשר בקיץ המים מתחממים על ידי קולטי השמש, אך בחורף יש להפעיל את גוף החימום שעובד על חשמל. אחד היתרונות הגדולים של מחממי מים מן הסוג הזה הוא שדודי השמש מסוגלים לחמם כמויות גדולות של מים במהירות רבה יחסית, מה שנותן למשפחה שלמה את האפשרות להתקלח במים חמים בחורף ללא כל בעיה.

החיסרון הבולט ביותר של הבוילר הוא הבזבוז בחשמל, כאשר רק אדם אחד או שניים רוצים להתקלח, וכל הדוד יתחמם גם אם נרצה בכך או לא.

מחממי מים בעזרת גז

לכך יש דרך נוספת של חימום מים, ואלו הם מחממי מים שעובדים על גז, והיתרון הגדול שלהם הוא שלא מבזבזים כסף מיותר על חשמל, אלא על גז, שיכול להיות זול יותר מאשר החשמל, והוא גם יכול להיות זול יותר בהתחשב בעובדה שהוא מחמם את המים המיידיים שמגיעים מן הדוד ולא את כל הדוד. מחממי מים שעובדים על גז מתחברים לצינורות עצמם, ומתחילים לפעול רק ברגע שפותים את הברז, וכבים ברגע שהברז נסגר. כאמור מחממי מים מסוגים שונים יכולים להיות טובים לכל מיני אנשים עם צרכים כאלה ואחרים. הכי טוב תמיד זה לשלב בין השיטות.

הוספת מאמר לאתר?

פרסום בגוגל פרסום בגוגל