פצעי בגרות

בגיל ההתבגרות שלנו אנו נתקלים בתופעה רגילה אצל מרבית האוכלוסייה, אך שאנו צריכים להתמודד עימה לאורך תקופה ארוכה בדרך אינדיבידואלית. פצעי בגרות, הידועים גם כאקנה, תוקפים את מרבית אוכלוסיית העולם בגיל ההתבגרות, ומכאן גם שמה של התופעה הזו – פצעי בגרות.

עקה עלייה גדולה מאוד של הורמוני מין, בלוטות החלב בפנים מייצרות יותר מדי, מה שיוצר דלקתיות גדולה, שנותנת את המראה של פצעי הבגרות.

לכל אחד ואחת מאיתנו יש את סוג העור המיוחד לנו, וכל אחד מסוגי העור הללו מתמודד בצורה מעט שונה עם פצעי בגרות, משום שבנוסף להורמונים המשתוללים שלנו, אנו גם חיים במציאות שכופה תנאים חיצוניים מאוד ברורים ולא תמיד מועילים לעור הפנים שלנו.

הפנים הם מן האיברים החשובים לנו ביותר, משום שמדובר בחלון שלנו כלפי אנשים אחרים, זה הדבר הראשון שכל אדם שאנו פוגשים רואה, ואם אנו מלאים בפצעי בגרות בפנים, יכולה להיות לכך השפעה מאוד גדולה של הנפש שלנו לאורך שנים רבות, ואף יותר מכך. לכן, חשוב מאוד לדעת כיצד מתמודדים עם פצעי בגרות וכיצד ניתן לטפל בכל הסוגים של פצעי בגרות, בהתאם לרמת הבעייתיות שלהם.

יש כיום טיפולים מסוגים שונים, וכל סוג של עור פנים או אקנה צריכות את הטיפול הנכון והמתאים. פצעי בגרות עם רמת חומרה מאוד נמוכה יכולים להתמודד באמצעות סבונים ומשחות.

ניקוי הפנים בצורה שכזו בתדירות גבוהה יכולה לשמור על עור הפנים נקי, ובעצם לא ניתן באמצעות השיטה הזו לצבור שומנים מתחת לעור. פצעים קשים יותר כבר דורשים טיפול אנטיביוטי, גם למיגור הדלקתיות האזורית וגם אולי צריך איזון הורמונאלי שישמור על המנגנון הפיזיולוגי. מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא עור בטרם קבלת הטיפול, וגם עם קוסמטיקאית מוסמכת לעניין.

הוספת מאמר לאתר?

פרסום בגוגל פרסום בגוגל