תואר ראשון

כולם זקוקים לתואר ראשון

בימינו כמעט ואין אפשרות לפתח קריירה ללא תעודת בוגר תואר ראשון. זאת מאחר ולפי כללי העולם המערבי והנורמות המקצעיות, לימודי תואר ראשון מאפשרים את ההסמכה המקצועית הראשונית בדרכו של האדם. ואכן גם במדינת ישראל המשתתפים בחוקי המשחק של העולם המערבי- נדמה שבמדינת ישראל מסלול הצעירים קבוע, סיום תיכון, צבא, שיחרור מן הצבא, טיסה לחו“ל, לימודי פסיכומטרי ולאחר מכן המשך ללימודים גבוהים באוניברסיטאות ובמכללות השונות. משום סיבה זו ניתן לראות גם כי נבנים מרכזים אקדמיים שונים ברחבי המדינה וכי אישור המוסד להשכלה הגבוהה מעוניין בפתיחתם של מוסדות אקדמיים שונים. זאת על מנת לאפשר כמה שיותר היצע על מנת לעמוד בביקוש של הצעירים הרבים המעוניינים ללמוד לימודים אקדמיים ולהתפתח לעבר תחומי מקצוע שונים.

ישנם מקצועות מבוקשים יותר ללימודי תואר ראשון, מקצועות אלו נחשבים יוקרתיים יותר, כגון: לימודי משפטים, לימודי כלכלה, לימודי הנדסה, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מדעי המחשב. המקצועות הללו נחשבים מבוקשים מאחר ואלו תחומים אשר יש להם ביקוש גבוהה בשוק העבודה, לצד העובדה שהם נחשבים גם כמקצועות שניתן להרוויח בהם סכומי כסף גבוהים ושיכולים לאפשר התפתחות קרייריסטית ענפה.

כיום- בעולם בו אין יציבות ממשית, אנשים רבים בוחרים להתלות במקצוע ובעבודה שלהם כידית אחיזה לוודאות בעולם כמו גם להגדרה עצמית. בשל כך צעירים רבים מאמינים כי לימודי תואר ראשון יכולים לספק להם את מבוקשם ולהעביר אותם לקראת הצעד הבא כאזרחים הלוקחים חלק בכלכלה הישראלית והיכולים לדאוג לעתידם הכלכלי, הנפשי והמשפחתי.

משום כל הסיבות הללו בכל שנה עומדים צעירים רבים בפני הבחירה הקשה וההתלבטות של בחירה במקצוע ללימודי תואר ראשון, אשר תקנה להם את הבסיס להתפתחות בעולם המבוגרים.

המאמר פורסם באדיבות פורטל לימודים וקורסים Study4U

הוספת מאמר לאתר?

פרסום בגוגל פרסום בגוגל